Цікаві факти про воду - АкваМаркет
УВАГА!
Шановні Клієнти у зв'зку з посиленням бойових дій у Харкові і Харківській області, наша компанія вимушена призупини доставку.
Як тільки, бойові дії вщухнуть і ми зможемо безпечно доставляти для Вас товари, доставка буде відновлена.
Бережіть себе! Разом до перемоги!

Цікаві факти про воду


facts about waterВода - найпоширеніша речовина на нашій планеті. Десь 70-75% Землі вкрито водою, саме тому її називають Блакитною Планетою. Без води неможливе життя не тільки людини, а й інших живих істот.

Не має значення скільки років воді на Землі. Вчені продовжують досліджувати цю речовину, відкриваючи нові і нові властивості. Вода необхідна нашому організму для нормальної життєдіяльності, оскільки саме вона транспортує поживні речовини та кисень до клітин.

Загальні відомості про воду

Хімічно речовина позначається формулою Н2О. У води колір відсутній, як і запах. Забарвлення і аромат у навколишньому середовищі рідині надають бактерії, що містяться в ній, звідси і з'явився термін бактеріальна забрудненість. Вона характеризується для кожної водойми своїми параметрами. Наприклад, особливості морської води - це велика концентрація солей, висока жорсткість, суттєва кольорність. А вода із підземних джерел ідеально прозора, безбарвна, із вмістом мінеральних речовин. Тала вода, як і інші види поверхневих вод, має свої характеристики. У кожному даному випадку якість коливається в залежності від інтенсивності випадання атмосферних опадів, танення снігу, ступеня забруднення стоками та продуктами життєдіяльності людини.

Дефіцит води

Сьогодні можна точно сказати скільки води на Землі. Кількість може здатися величезною, адже цифра сягає 1,4 млрд м³. Це відповідає 200 млн м³ у перерахунку на одну особу. Однак чому все частіше ми чуємо жахливі прогнози про екологічну катастрофу, що насувається. Щоб зрозуміти суть, потрібно вказати, який запас прісної води припадає на загальну частку. Тут і криються дані, що шокують. Запас прісної води становить лише 2,5% від загальної кількості води на Землі. Основну частину ресурсу ми споживаємо з річок, озер та близько розташованих підземних джерел, тоді як більша частина запасу захована у глибоких водоносних горизонтах та збережена у льодовиках. Розуміючи кругообіг води у природі, можна оцінити стан світових прісноводних ресурсів та можливі ризики. Тому цілком можливо, що незабаром вода перетвориться на стратегічний ресурс, а сюжет фільму «Водний світ» не видасться таким фантастичним.

Без води немає життя

Їжа та вода життєво необхідні людині для існування. І якщо без їжі ми можемо протриматися кілька тижнів, без води протягом такого періоду нам просто не вижити. Вода бере участь у всіх життєво важливих процесах, живлячи клітини організму. Тому через 2-4 доби (залежно від індивідуальних особливостей організму) гостра потреба у воді досягне свого піку.

Вода та краса пов'язані нерозривно. Підтримуючи оптимальний гідробаланс, Ви дбаєте про красу шкіри, волосся та загальне здоров'я організму. Правильна їжа, вода та спорт – це запорука довголіття та прекрасного самопочуття. Вода очищає тіло від токсинів та шлаків, підтримує нормальну роботу всіх життєво важливих систем, відновлює енергію, знижує ризик інфекційних захворювань. Дотримуючись рекомендацій щодо щоденної норми рідини, можна підтримувати тіло в тонусі, знизити вагу, зміцнити серце та судини, а також забезпечити нормальну роботу головного мозку.

Види води

Існує загальноприйнята класифікація води, виходячи з різних ознак і факторів. Ми спробуємо систематизувати всі різновиди до загального списку, щоб Вам було легше скласти загальне уявлення. Залежно від місця розташування в гідросфері є поверхневі, атмосферні, океанічні, річкові, ґрунтові, підземні води. Також сюди входить морська вода, субмаринна (так звана «вода під водою», вона знаходиться під океанами, озерами та морями), артезіанська вода, що залягає між водотривкими пластами.

Ще один спосіб класифікації – це кількість солей у рідині. Прісна вода практично не містить солей, а ось у морській воді солі близько 35%. Мінеральна вода розташована під землею і містить біологічно активні мінерали, мікроелементи. Загальна мінералізація води визначає її властивості та особливості. Як правило, це лікувальна вода, що має оздоровлюючі властивості.

Класифікують воду і за метафізичними характеристиками, вважаючи, що в тому чи іншому випадку рідина має магічні властивості. Наприклад, у легендах та казках часто зустрічаються терміни «мертва вода» та «жива вода», за допомогою яких можна умертвляти чи оживляти живі істоти. Ближче до реалій вода Водохресна або Свята, яка пройшла християнський обряд у свято Хрещення Господнього.

Цікаві факти про воду

В Інтернеті можна знайти масу цікавої інформації про воду, але деякі факти справді вражають. Так, фізичні та хімічні властивості води давно відомі та вивчені. Ми знаємо, як з'явилася вода на Землі, чим вона корисна і до чого призводить її нестача. Але це лише загальновідомі поверхневі знання. Пропонуємо Вам прочитати незвичайні факти про воду, можливо, деяці з них стануть для Вас дивовижною новиною:

  • Вода має свій міжнародний день. Він встановлений ООН понад 20 років тому. З того часу щороку 22 березня громадські організації та великі корпорації нагадують про цінність ресурсу та про його важливість. Міжнародний день води завжди супроводжується марафонами, різноманітними акціями та заходами, спрямованими на привернення уваги до проблеми чистої питної води.
  • Усі живі істоти більше ніж на половину складаються з води. Тіло дорослої людини складається з води на 66 %. А при народженні вода становить приблизно 80% від загальної маси тіла дитини.
  • Загальний об'єм води на Землі становить близько 326 мільйонів кубічних кілометрів. Але чиста вода на планеті доступна не всім.  Адже майже 97 % води у світі солона або непридатна для пиття. Ще 2 % знаходяться в крижаних шапках і льодовиках. Таким чином, залишається всього 1 %  від загальної маси води для всіх потреб людства: сільськогосподарських, житлових, виробничих, суспільних і особистих. Така вода знаходиться в підземних водоносних джерелах, річках і прісних озерах.
  • Згідно з даними The Water Project, один з десяти людей у ​​світі не має доступу до чистої питної води, тому не може вгамувати спрагу. Більше однієї третини населення Африки не мають безпечної питної води. 75 % в людей в Латинській Америці і Карибському басейні страждають від хронічного зневоднення через погану якість води. 90 % усіх підземних систем у великих містах Китаю забруднені. 80 % найбільших річок Китаю настільки деградували, що в них більше не розвивається водна флора і фауна. 75 % річок і озер Індії настільки забруднені, що вони не можуть використовуватися для пиття і навіть купання. Загалом проблема торкається майже 800 мільйонів людей.
  • Приблизно 80 % хвороб в усьому світі пов'язані із забрудненою водою. Брудна вода вбиває більше людей, ніж війна, малярія, СНІД і дорожньо-транспортні пригоди разом узяті.
  • Найчистішою водою можуть похвалитися фіни. Саме так говорить офіційний висновок ЮНЕСКО. У рамках дослідження було проведено оцінку якості води у 122 країнах, а перше місце посіла Фінляндія. Цікаво, але навіть тут місцеві жителі вважають за краще пити очищену воду, а не водопровідну.
  • Вчені спробували підрахувати, скільки води людина випиває за життя. Виявилося, що впродовж життя середньостатистична людина випиває від 35 до 60 тонн рідини. На добу людині потрібно як мінімум 1,5 літра води, але не вся вона обов'язково повинна надходити в рідкій формі, деяку кількість води ми отримуємо разом з прийомом їжі. До речі, здорова людина може випити близько трьох літрів (48 склянок) води в день. Але надмірне споживання води може привести до водної інтоксикації, у процесі якої вода розбавляє рівень натрію у крові і призводить до дисбалансу води в головному мозку.
  • Гаряча вода замерзає швидше за холодну. А під час замерзання вода розширюється на 9%. Замерзла вода (лід) легше води, тому лід плаває у воді.
  • Є у води властивості розчиняти досить широкий спектр речовин, тому її називають універсальним розчинником. Безумовно, вона не діє на деякі речовини, серед яких олія. Однак вода є розчинником полярних молекул, чого цілком достатньо для впливу на різні речовини. Тому додаючи у воду сіль, цукор, пральний порошок та інші речовини можна отримати їх розчин.
  • Вода постійно відновлюється. Зараз існує така ж кількість води на Землі, як і коли Земля була сформована. Вода з вашого крана може містити ті ж молекули, які пили динозаври.

Як бачите, хімічні та фізичні властивості води дивовижні та різноманітні. Вчені продовжують досліджувати цю речовину, відкриваючи нові можливості та характеристики. Наприклад, нещодавно в рамках досліджень було встановлено, що норма води на день – це не лише турбота про здоров'я, а й спосіб підвищити власну продуктивність. Тому якщо Ви відчуваєте втому, перебуваючи на роботі, замість кави краще випийте склянку живлющої вологи. Чиста артезіанська вода підбадьорить краще за кофеїн.

Тільки частина води по-справжньому корисна

Пити водопровідну воду в Україні можна, але не рекомендується. Зумовлено це тим, що після перебування у комунікаціях вода перестає відповідати деяким санітарним нормам. Чимало українців ставлять фільтр для води, щоб чистити рідину від домішок. Однак, рН води, а також концентрація в ній солей важких металів та інших небажаних доповнень навіть після фільтрації залишається гранично високою. Саме тому найкращий вибір – це очищена вода, яка продається в нашому інтернет-магазині.

В компанії АкваМаркет Ви можете замовити воду в Києві та інших містах України з доставкою до офісу або додому. Вся продукція сертифікована та має відповідні документи. Ми співпрацюємо лише з перевіреними виробниками з усього світу. Тому у нас в каталозі є не тільки вода для дітей, а й мінеральна вода з меланіном, вода Sibolle Alpine із самого серця Альп, а також дистильована вода для будь-яких цілей. Крім цього, АкваМаркет реалізує різноманітне обладнання: пляшки для води, помпи, диспенсери, кулери для води. Очищена вода – це приємний смак, відсутність домішок, збалансований склад мікроелементів.