Цікаві факти про воду - АкваМаркет
0

Цікаві факти про воду


facts about waterВода найпоширеніша речовина на нашій планеті. Десь 70-75 відсотків Землі вкрито водою, саме тому її називають Блакитний Планетою. Без води неможливе життя не тільки людини, а й інших живих істот. Без їжі людина може прожити до пари тижнів, а без води всього кілька днів. Здавалося б, ми знаємо про воду все, але насправді вчені продовжують досліджувати властивості води і до цих пір роблять дивовижні відкриття.

 

Розглянемо 10 цікавих фактів про воду:

 

1. Загальний об'єм води на Землі становить близько 326 мільйонів кубічних кілометрів води.

 

2. Майже 97 відсотків води у світі солона або іншим чином непридатна для пиття. Ще 2 % знаходяться в крижаних шапках і льодовиках. Таким чином, залишається всього 1 відсоток, від загальної маси води, для всіх потреб людства  сільськогосподарських, житлових, виробничих, суспільних і особистих потреб. Така вода знаходиться в підземних водоносних джерелах, річках і прісних озерах.

 

3. Всі живі істоти більше ніж на половину складаються з води. Тіло дорослої людини складається з води на 66 відсотків. А при народженні вода становить приблизно 80% від загальної маси тіла дитини.

 

4. Людині потрібно як мінімум 1,5 літра води на добу, але не вся вона обов'язково повинна надходити в рідкій формі, деяку кількість води ми отримуємо разом з прийомом їжі. За все життя людина споживає близько 35 тонн води.

 

5. Здорова людина може випити близько трьох літрів (48 склянок) води в день. Надмірне вживання води занадто швидко може привести до водної інтоксикації. Водна інтоксикація відбувається, коли вода розбавляє рівень натрію у крові і призводить до дисбалансу води в головному мозку.

 

6. При замерзанні вода розширюється на 9%. Замерзла вода (лід) легше води, тому лід плаває у воді.

 

7. Вода постійно переробляється. Зараз існує така ж кількість води на Землі, як і коли Земля була сформована. Вода з вашого крана може містити ті ж молекули, які пили динозаври.

 

8. 780 000 000 людей живуть без чистої питної води. Більше однієї третини населення Африки не мають доступу до безпечної питної води. 75 відсотків людей в Латинській Америці і Карибському басейні страждають від хронічного зневоднення через погану якість води.

 

9. Приблизно 80 відсотків хвороб в усьому світі пов'язані із забрудненою водою. Брудна вода вбиває більше дітей, ніж війна, малярія, СНІД і дорожньо-транспортні пригоди разом узяті.

 

10. 90 відсотків усіх підземних систем у великих містах Китаю забруднені. 80 відсотків найбільших річок Китаю настільки деградували, що в них більше не розвивається водна флора і фауна. 75 відсотків річок і озер Індії настільки забруднені, що вони не можуть використовуватися для пиття і купання.