Різдво Христове - АкваМаркет
УВАГА!
Шановні Клієнти у зв'зку з посиленням бойових дій у Харкові і Харківській області, наша компанія вимушена призупини доставку.
Як тільки, бойові дії вщухнуть і ми зможемо безпечно доставляти для Вас товари, доставка буде відновлена.
Бережіть себе! Разом до перемоги!

Різдво Христове


До Різдва в Україні особливе ставлення, адже це свято має особливе значення для християн. Навіть ті люди, які не називають себе віруючими, охоче занурюються в святкову атмосферу і організовують вечерю в колі найближчих. Повсюдно будинки прикрашають святковими ялинками, що символізують євангельське дерево. Навколо запалюються свічки, горять гірлянди, звідусіль чуються вітання з Різдвом Христовим. Протягом сотень років українці вшановують традиції свята та готують особливі страви на Різдво. Напередодні Святвечора інформацію про звичаї на Різдво шукає величезна кількість людей. І ми готові поділитися з Вами найважливішим.

Як відзначають Різдво в Україні

Православні українці відзначають Різдво за юліанським календарем 7 січня. Святу передує сорокаденний суворий піст, який починається 28 листопада і закінчується якраз 7 січня. Саме тому на Святвечір готують пісні страви, а ось наступного дня вже можна побалувати себе чимось смачненьким. Постяться християни для того, щоб до Різдва духовно і фізично очиститися покаянням, молитвами і суворою гастрономічною аскезою.

Початок Різдва – це поява першої зірки, яка сповіщає про народження Ісуса. Саме так віфлиємські пастухи дізналися про появу Спасителя, після чого вирушили до нього з дарами: золотом, миррою та ладаном.

За традицією за різдвяною вечерею збирається вся сім'я, від малого до великого. Відвідують один одного сусіди, вітаючи один одного з Різдвом.

12 традиційних страв

Незважаючи на свято, Різдво все ще випадає на час посту. Тому традиційний святковий стіл передбачає подачу пісних страв, але їх обов'язково має бути дванадцять. Зірка вечора – кутя, яку доповнює ароматний узвар та інші страви. Серед інших страв на столах можна побачити пампушки, вареники, пісний борщ, карачун (особливий різновид хліба). Посиденькі в колі найближчих проходять у затишній атмосфері. За традицією за столом не можна сваритися та лихословити. Підготовку до застілля зазвичай починають заздалегідь і в ній бере участь вся сім'я. Молодші допомагають старшим, запам'ятовуючи традиційні рецепти святкових страв на Різдво.

Найбільше інтересу викликають рецепти узвару та куті. Напій символізує нове життя, народження, дароване людині Богом. Тому узвар має певне сакральне значення для святкового столу. Готують його із ароматних сухофркутів, чистої питної води. У напій обов'язково додають мед, щоб зробити його смачним та солодким.

Покроковий рецепт куті трохи складніший, ніж приготування узвару. Відповідно до традицій, готують кутю з обмеленої пшениці, проте зараз допускається використання рису або ячменю. Обов'язково в кашу додають мед, варення, сухофрукти. Для наших предків зерно символізувало достаток та багатство, мед, сухофрукти асоціювалися з добрістю потойбіччя. Мак, доданий у кашу, символізує безневинно пролиту кров та мучеництво. Сама по собі кутя – це символ єдності світу живих та мертвих, і саме тому багата каша завжди є на різдвяному столі.

У нашому магазині Ви можете купити набір для куті, щоб приготувати ароматну, смачну кашу на святковий стіл. Готові набори добре збалансовані за змістом компонентів, тому кутя виходить навіть у тих, хто готує її вперше. Замовляючи набори на різдвяну кутю, Ви позбавите себе переживань і стресу, пов'язаного з підготовкою застілля. Набори від топових виробників, швидка доставка та краща ціна.

Звичаї та традиції на Різдво

Кожна українська сім'я має свої особливості святкування Святого вечора. Проте в Україні є спільні традиції, які притаманні святу. Крім святкової вечері та приготування 12 страв, є безліч інших цікавих звичаїв. І ось лише деякі з них:

  • За святковим столом обов'язково згадують померлих родичів, оскільки саме собою свято ототожнює єднання життя і смерті.
  • Обов'язковий атрибут – колядка на Різдво. Ці пісні співають ряджені, які хочуть від будинку до будинку і вітають усіх зі святом.
  • У хрещеників прийнято носити кутю хрещеним батькам Святого вечора. У відповідь на візит кожен із них дарує дитині подарунок на Різдво. Це можуть бути солодощі, корисні речі, книги, цукерки. До речі, якщо Ви не знаєте, що подарувати на Різдво 2022 дітям, завітайте у наш магазин. Величезний вибір корисних, смачних, практичних подарунків з доставкою по Києву та Україні.
  • На святковому столі обов'язково ставлять свічку, яку запалює хазяїн дому.
  • За традицією, потрібно скуштувати всі 12 страв, але доїдати їх до кінця не варто. Залишки обов'язково прибирають у холодильник, цим відзначаючи добробут будинку.
  • Кожному гостю господар будинку дає просвітиру або скибочку хліба з медом і бажає щасливого Різдва.

Історія свята також свідчить, що Святого вечора говорити з Богом можуть не тільки люди, а й тварини. Тому власники господарства дякували тваринам та худобі, домашнім собакам, і пригощали вихованців чимось смачним. Вважається, що у такому разі тварина у діалозі з Богом обов'язково згадає, як добре їй живеться у свого господаря.

Вітаємо з Різдвом Христовим

Компанія АкваМаркет вітає своїх Клієнтів та Партнерів з Різдвом Христовим. У цей світлий день бажаємо добра та щастя Вашому дому. Нехай у сім'ї панує добробут, затишок, порозуміння, а життя буде мирним та спокійним. Цього дня на кожного з нас приходить Божа теплота. Будьте опорою та підтримкою один одному, дбайте про ближніх. У колективі нехай працюється злагоджено та душевно! З Різдвом Христовим. Щиро Ваш, АкваМаркет.