Чому зеленіє вода у бутлях? - АкваМаркет
УВАГА!
Шановні Клієнти у зв'зку з посиленням бойових дій у Харкові і Харківській області, наша компанія вимушена призупини доставку.
Як тільки, бойові дії вщухнуть і ми зможемо безпечно доставляти для Вас товари, доставка буде відновлена.
Бережіть себе! Разом до перемоги!

Чому зеленіє вода у бутлях?


Вода в бутлях - один з найпопулярніших видів чистої питної води для багатьох людей. Однак, іноді вода, яка знаходиться у полікарбонатній, пластиковій чи навіть скляній тарі, може зеленіти. Як наслідок, це стає причиною занепокоєння для споживачів і викликає питання про безпеку і якість води. Давайте розглянемо причини позеленіння води в бутлях та способи вирішення цієї проблеми.

Причини позеленіння води в бутлях

  • Недотримання елементарних гігієнічних заходів під час використання тари. Бутлі своєчасно не проходили професійну мийку та дезінфекцію - і як наслідок стали сприятливим середовищем для розвитку бактеріального заростання. Зазвичай це трапляється тоді, коли споживач самостійно купує воду у пунктах розливу чи набирає воду в бюветах. Після тривалого користування однієї і тієї ж тари з’являється наліт та розвивається позеленіння, яке заражає ємність, і відповідно воду, яку ви в неї набираєте.

 

  • Вода неправильно зберігається - знаходиться біля джерел тепла, під впливом сонячних променів або в тривалому контакті з повітрям (мова йдеться про використання води з відкритих бутлів). У теплій або застояній воді розвиваються синьо-зелені водорості (ціанобактерії), які виділяють пігменти, що призводять до утворення зеленого відтінку води. Чим більше сонячного світла потрапляє на ємність з водою, тим швидше розмножуються пігментовані бактерії. 

 

  • Подача води з бутля відбувається через помпу або кулер, які давно або взагалі не проходили санобробку. Для підтримання належної якості води помпу (а точніше її комплектуючі: носик, шлангочку, трубочки) необхідно промивати в теплій воді хоча б раз на місяць. Кулер повинен проходити професійну чистку не рідше, ніж раз на півроку. Недотримання гігієни обладнання для дозування й розливу води також може викликати бактеріальне зараження.

 

Важливо: звичайного ополіскування бутля в домашніх умовах, навіть з використанням лимонної кислоти чи іншого засобу, недостатньо! Позбавитися від накопичення мікроорганізмів на стінках бутля можливо виключно на професійному обладнанні з використанням спеціальних засобів для миття та дезінфекції.

І на останок, пам’ятайте: якість питної води є основним фактором для Вашого здоров’я, тому варто бути уважними та вживати заходи для її забезпечення та підтримання.