День Конституції України - АкваМаркет
УВАГА!
Шановні Клієнти у зв'зку з посиленням бойових дій у Харкові і Харківській області, наша компанія вимушена призупини доставку.
Як тільки, бойові дії вщухнуть і ми зможемо безпечно доставляти для Вас товари, доставка буде відновлена.
Бережіть себе! Разом до перемоги!

День Конституції України


Щороку, 28 червня, Україна святкує День Конституції — свято, яке символізує прийняття Основного Закону нашої держави. Конституція України була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року, і цей день став одним із найбільш значущих у новітній історії нашої країни.

Історія свята

Україна століттями виборювала свою незалежність, щоб бути вільною. Конституція стала результатом цієї тривалої боротьби, закріпивши правові основи існування незалежної держави. Прийняття Конституції стало ключовим кроком на шляху утвердження України як суверенної та демократичної країни, де верховенство права і права людини є найвищими цінностями.

Головні засади Конституції України

Конституція України містить фундаментальні принципи, на яких базується наша держава. Розглянемо основні з них:

1. Суверенітет і незалежність

Стаття 1 Конституції проголошує: "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава". Це означає, що наша держава має повне право на самовизначення і не залежить від жодної іншої країни.

2. Права і свободи людини

Стаття 3 Конституції визначає, що "людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю". Ця засада підкреслює важливість захисту прав і свобод кожного громадянина.

3. Захист суверенітету і територіальної цілісності

Стаття 17 Конституції говорить: "Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу". Це положення закріплює пріоритети держави щодо захисту своїх кордонів і національної безпеки.

Значення Конституції сьогодні

Сьогодні Конституція України є не лише документом, який регулює правові основи держави, але й символом наших цінностей, гарантій прав і свобод, запорукою єдності всього народу. Це сила, проти якої не існує зброї. У часи випробувань і викликів ми продовжуємо боротись за свою незалежність, право вільно робити свій вибір і самостійно будувати майбутнє. З цією суперсилою ми — непереможні.

Нехай Основний Закон буде для нас надійним оберегом і дороговказом у майбутнє.

З Днем Конституції, українці! Бережімо та поважаймо її, вірмо у Збройні Сили України та пишаймося нашою державою!